Landschapsbeheer
Ontdek hét klooster van de 21 eeuw: Hoogcruts
Opening Landschapsbeheerseizoen 2026-2027 (Wijlre)
- Datum 26 september 2026
- Tijdsblok 08.45u-16:45u.
-
Locatie
Miljoenenlijn / het Wielderhoes, Van Wachtendonckplein 26, 6321 BG, Wijlre
Deelname is gratis, aanmelden is verplicht
Klik hier om je direct aan te melden
‘Verbonden door het Landschap’
Zaterdag 26 september openen we het nieuwe landschapsbeheerseizoen, samen met iedereen die het Limburgse landschap een warm hart toedraagt. Met het thema ‘Verbonden door het landschap’ gaan we dit keer op zoek naar verbindingen; tussen mensen onderling, met het landschap om ons heen en de wijze waarop de natuur en onze leefomgeving met elkaar verweven zijn. Een inspirerende dag vol kennisdeling, actualiteiten, ontmoeting en gezelligheid.
Tijdschema programma
08.45 uur : Inloop
09:15 uur : Start programma met presentaties en workshops
11:00 uur : Pitches en prijsuitreiking ‘Limburg Mooier Groen’
12:00 uur : Lunch
13:00 uur : Verzamelen op het treinstation
14:00 uur : Start excursies
15:30 uur : Terug naar startlocatie Wielderhoes
16:00 uur : Gezamenlijke afsluiting en borrel
16.45 uur : Einde programma
Praktische informatie
- Deelname is gratis
- Aanmelden is verplicht, gezien het aantal beschikbare plaatsen en de benodigde voorbereiding.
- De centrale locatie is het Wielderhoes, Van Wachtendonckplein 26, 6321 BG in Wijlre.
Veelzijdig programma
We zijn voor deze opening te gast op een bijzondere locatie; de Miljoenenlijn in Wijlre, waar een veelzijdig programma op je wacht.
Zo zijn er workshops over ecologische verbindingen van de kalkflora, het verbinden van vrijwilligers, het betrekken van scholen en hun leerlingen bij het landschap en de waardevolle rol die jongeren op geheel eigen wijze kunnen spelen in het landschapsbeheer. Ook maken we de winnaar bekend van de prijsvraag ‘Limburg Mooier Groen 2026’, die een mooie financiële bijdrage ontvangt van € 5.000,- voor de realisatie van een waardevol lokaal project.
Na de lunch stappen we op de trein en nemen we je mee op bijzondere excursies. Bijvoorbeeld door de omliggende natuur van de Miljoenenlijn, waar we horen hoe zij hierin verbinden. Bij Kasteel Goedenraad kun je zien hoe het verleden en heden verbonden zijn en er is een excursie in de prachtige kalkgraslanden.
Daarnaast is er natuurlijk genoeg ruimte voor het ontmoeten van andere landschapsliefhebbers tijdens de pauzes en de borrel.
Kortom, een dag die je niet wil missen! Schrijf je daarom snel in, want het aantal plaatsen is beperkt. Zien we jou ook 26 september?
Meer activiteiten
Landschapsbeheer
Ontdek hét klooster van de 21 eeuw: Hoogcruts







