default-header
HomeActiviteitenPaaswandeling door het Zwart water

Paaswandeling door het Zwart water

Wie kent het niet; het mooie natuurgebied rond de prachtige Venkoelen genaamd het Zwart Water. Dit Venlose natuurgebied ten noordoosten van Venlo is gecentreerd rondom een open plas in een oude Maasmeander. Kenmerkend voor dit gebied is de afwisseling van droge en natte bosgebieden, graslanden en restanten van heidevelden. Onder veel natuurliefhebbers zal het oude stadsbos, de zandduinen en bijbehorende moerasgebieden misschien niet bekend staan als uitstekend wandelgebied, maar het gebied heeft veel te bieden. De gidsen zullen je kennis laten maken met de grote variatie van het landschap. De tocht gaat door het oude stadsbos, langs Maasduinen, plassen en drinkpoelen. Met een beetje geluk bloeit de klaverzuring al, die een wit tapijt vormt onder de vele Douglas sparren.

De excursie start om 10:00 uur vanaf de parkeerplaats van Het Limburgs Landschap (Schandeloselaan, Venlo) en duurt ongeveer 2,5 uur. Denk aan stevig schoeisel.

Nationaal Park De Maasduinen
Nationaal Park De Maasduinen is een samenwerkingsverband van streekbewoners, IVN Limburg, de gemeentes Bergen en Gennep, Staatsbosbeheer en Stichting het Limburgs Landschap. Om het publiek van de rijkdom aan natuur in de Maasduinen te laten genieten, zijn er overal wandelroutes uitgezet en worden er ook publieksactiviteiten georganiseerd. Het hele jaar door zijn er afwisselende excursies.

Paaswandeling door het Zwart water